11 Temmuz 2018’de, Münih Bölge Mahkemesi, Ulusal Sosyalist Yeraltı Suçundan Beate Zschape’yi ırkçı motive edici on cinayetten suçlu buldu ve ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca, diğer dört sanığı ilgili suçlardan suçlu buldu.

Duruşma beş yıl sürdü ve nihayet 2000 ve 2007 yılları arasında sekiz etnik Türk ve etnik bir Yunan cinayetinin yanı sıra bir Alman polis kadrosunun altında bir çizgi çizmesi bekleniyordu. Fakat sanıkların ikisi için hafif cezalar kurbanlar arasında kaldı ‘aileler.

Gamze Kubasik kendi adına konuştu. “Beast Zschape ömür boyu hapse mahkum edildi, bundan memnunum. Carsten Schultze ile de yaşayabilirim, aynı zamanda Holger Gerlach için de hapis cezasıyla. çok hayal kırıklığı ve çok üzücü.Öncelikle kendimi içermeliydim ve sakinleşmek için biraz zamana ihtiyacım vardı.Benimce çok hafif bir ceza aldı, mahkeme onlar için çok ama çok hafif bir ceza aldı. ve şimdi ölü olan ve Beate Zschape gibi iki katil gibi bir kategoride “.

Almanya’da 18 yıldır devam eden bir davada düşük cezalarda protesto gösterileri yapıldı. Polis soruşturması acı çekiyordu ve tespit ettiği tek bağlantı, kurbanların hepsinin aynı Çek, nadiren Çek yapımı bir Ceska 83 tabancası olan silahla vurulmuş olmasıydı.

Irkçı bir güce daha yakından bakmak yerine, soruşturma olası mafya ve uyuşturucuyla ilgili bağlantılara odaklanmıştı; Medya seri cinayetleri “Kebap” veya “Döner Cinayetleri” olarak klişeleştirmiş olsa da, kurbanlardan yalnızca biri bir yiyecek dükkanında çalışmış olsa da.

Polis, kurbanların aile yaşamlarını, sözde iş bağlantılarını ve sosyal kökenlerini araştırdı, ancak etnik köken ve cinayet silahları dışında mağdurlar arasında ortak bir şey bulamadılar.

Mağdurun aileleri, özellikle sonunda ortaya çıktığında – sinirlenmediyse – neredeyse kazara, sağ sağ kanat Ulusal Sosyalist Yeraltı’nın (NSU) sorumlu olduğunu hayal kırıklığına uğrattı. O zaman 36 yaşındaki Beate Zschape kendini bıraktı, ancak iddia edilen iki suç ortağı zaten ölü bulundu.

8 Kasım 2012’de Beate Zschape, terör örgütü olan NSU’yu kurmakla suçlandı; bir etnik Rum ve bir polis memuru olan sekiz etnik Türk’ü öldürmek; ve onbeş soygunla, iki bombalama ve diğer saldırılarla.